حُُُُُُُُُُُُُُُُُُُســـــــــــــــــــــــــین یـــــــــاری
 
قالب وبلاگ
لینک های مفید

گرد و غبار عجیبی برمی خاست. نیروهای خودی به محاصره دشمن درآمده بودند. آنجا که هراز گاهی سمفونی سهمناک توپی در انحنای ذهن می پیچید. انگار فشنگ ها فریاد می زدند صرفه جویی! اما خواه ، ناخواه گلوله ای باید می رفت؛ آنجا که گلوله ها می آمدند. سه کامیون مهمات در پیچ جاده گم شدند، یکی از آنها پیدایش شد، 2 کامیون دیگر اما نبود. رزمندگان منتظر رسیدن مهمات بودند، راننده کامیون در جاده ای که از افق آغاز می شد، راه را گم کرد؛ جاده می رفت و می رفت و باز به افق می رسید. شاید در ذهن آن راننده خاک درخشید. گویی به قول شاعر خاک موسیقی احساس او را می شنید. خاک در آن لحظه عشق بود، امید بود و راننده را به آدمیان نهفته در آن خاک می رساند. همین بود که به ناگاه سروکله عشایر پیدا شد. عشایران آن حوالی دلی گمشده در دل خاک داشتند.

راننده می گفت، باید مهمات را به رزمندگان برسانم، کودکی می گفت: تو را تا قلب محاصره می برم. کودکی که آنجا «سرباز کوچک» لقب می گرفت. قهرمانی به لحن عشایر؛ پهلوانی از جنس خاک. فیلم «سرباز کوچک» با خاطره ای کوتاه و نقشی در همین مایه ها برای «حسین یاری» گره می خورد. او سال های ابتدای دهه 60 را با انرژی خاصی به دنیای بازیگری خود آورده بود. سالن هایی بازی او را به یاد دارند. با این حال او با فیلم «بلوغ» به یک دوره تازه از دنیای حرفه ای رسید. بعدها نقش های متفاوتی بازی کرد؛ مثلاً جایی که «حیدر خوش مرام» شد و همین نام تا کوچه و بازار و میان مردم هم آمد و زمزمه شد. حسین یاری پس از بازی در 30 فیلم و 16 سریال، بازیگری شناخته شده و متفاوت است. او صاحب چهار جایزه از جشنواره های فجر، مذهب امروز ایتالیا و کشتی نوح روسیه است. حسین یاری این روزها با فیلم کیمیا و خاک به روی پرده سینماها آمده است. همچنین خود را برای بازی در سریال «هوش سیاه 2» آماده می کند.

روزنامه ایران، شماره 5115 به تاریخ 91/4/11، صفحه 9 (فرهنگ و مقاومت)

[ ۱۳٩۱/٤/٢٧ ] [ ٧:٢٩ ‎ق.ظ ] [ زیباپسند: زندگی زیباست ای زیباپسند ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

شاد و پرجنب و جوش، با اعتماد به نفس بسیار بالا، پرحرف، عاشق چادر چون اصالت فرهنگ ایران را داره و با حجاب : * البته خودم هم چادری هستم ولی از حجاب خانمهای بازیگر و هنرمند ایرانی دل خوشی ندارم برای همین عکس خانم نفیسه روشن رو گذاشتم که برای اولین بار با شجاعت مثال زدنی کنار هنرمندان دیگر سینما و تلویزیون با چادر حاضر شدند. *****این وبلاگ هم به خاطر علاقه ای که به بازیهای حسین یاری از بچگی داشتم برای ادای دین به این هنرمند راه انداختم که حالا به قول بعضیا اینجوری شد دیگه ... نپرس
صفحات دیگر
امکانات وب

منبع کد اهنگ
ایران رمان